Mezinárodním partnerstvím k inovaci rozvoje sociálních služeb prostřednictvím zapojení nezaměstnaných

CpKP východní Morava v červenci roku 2012 začalo realizovat mezinárodní projekt s názvem 'Mezinárodním partnerstvím k inovaci rozvoje sociálních služeb prostřednictvím zapojení nezaměstnaných'. Realizací projektu budeme usilovat o zvýšení zaměstnanosti a rozvoj lidských kapacit působících v oblasti sociálních služeb v okrese Přerov.

Při psaní tohoto projektu jsme se inspirovali u slovenské organizace Partnerstvo sociálnej inklúzie subregiónu Šariš, která realizovala projekt „Sociálně – informační banka“. Právě tento projekt nám byl inspirací při stanovení cílů a nástrojů k jejich dosažení v našem projektu. Nejen z tohoto důvodu, ale i pro již dlouhotrvající vzájemnou spolupráci, je tato slovenská organizace oficiálním partnerem projektu a budeme s ní konzultovat všechny naše kroky a postupy práce.

Místem realizace projektu je okres Přerov v Olomouckém kraji. Konkrétní aktivity projektu budou probíhat v obcích Přerov, Lipník nad Bečvou, Hranice a Kojetín

A jaké konkrétní aktivity budeme tedy realizovat?

KVALIFIKAČNÍ KURZ NA PRACOVNÍKA V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH
Bude se jednat o kvalifikační kurz dle zákona 108/2006 Sb. o rozsahu 160 hod. Tento kurz zorganizujeme v Přerově, Lipníku, Hranicích a v Kojetíně. Absolvent tohoto školení získá osvědčení o kvalifikaci s celostátní platností a je následně schopen pracovat jako pracovník v sociálních službách.

AKREDITOVANÝ VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘ
Náš projekt se zaměřuje rovněž na již stávající zaměstnance neziskových organizací poskytující sociální služby, konkrétně pak na jejich vedoucí pracovníky. Pro ty připravíme cyklus školení o celkovém rozsahu 98 hod.. Cyklus bude obsahovat celkem 8 témat; např. time-management, stres management, vedení a budování týmu, motivace zaměstnanců, metody kvality v sociálních službách nebo standardy kvality sociálních služeb.

INFORMAČNÍ SERVIS PRO SOCIÁLNÍ SLUŽBY
Nedílnou součástí celého projektu bude vytvoření Informačního systému Informační servis pro sociální služby (ISSS). Naší snahou je prostřednictvím tohoto systému zřídit jedno společné místo ke komunikaci a sdílení informací pro poskytovatele a uživatele sociálních služeb, ale i pro nezaměstnané, kteří absolvovali náš kvalifikační kurz. ISSS vám nabídne prostor pro diskuzi na téma sociální služby, poptávky a nabídky sociálních služeb, prezentaci poskytovatelů sociálních služeb, ale rovněž místo, kde vyškolení nezaměstnaní budou moci nabízet své služby a hledat si práci. Součástí ISSS bude rovněž komplexní databáze poskytovatelů sociálních služeb působících v okrese Přerov obsahující veškeré potřebné informace o těchto organizacích (druh poskytované služby, cílové skupiny, místo působnosti apod.)


Věříme, že se do realizace našeho projektu rádi zapojíte, ať už účastí na vzdělávacích seminářích nebo využitím systému ISSS. Doufáme, že obojí povede ke zkvalitnění poskytovaných služeb, větší informovanosti o dostupnosti služeb na území okresu Přerov a že Vám, kteří jste nyní bez pracovního uplatnění, vytvoříme nové možnosti a pomůžeme najít si práci.

 

Mohlo by Vás zajímat

Databáze NNOInformační servisKalendář akcí
Prosinec 2020
 
PoÚtStČtSoNe
 12345649
7891011121350
1415161718192051
2122232425262752
28293031   53