VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘ AKREDITOVANÝ 
MPSV č. 2013/0629-VP

ZVYŠOVÁNÍ ODBORNÝCH KOMPETENCÍ
VEDOUCÍCH PRACOVNÍKŮ V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

 

 

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

 

Bezplatný akreditovaný vzdělávací seminář je určený pro vedoucí pracovníky nestátních neziskových organizací působících na území Olomouckého kraje, které se svou činností věnují sociální problematice. Cílem je vyškolit tyto pracovníky v dovednostech v oblasti řízení. Cyklus školení je rozdělen do 8 tematických bloků. Seminářbude zakončen závěrečným testem, po jehož absolvování každý účastník obdrží osvědčení o absolvování s celostátní platností.

Pro získání osvědčení je podmínkou 80% účast na seminářích a splnění závěrečného testu na 80%.

Po ukončení kurzu bude pro jeho účastníky zajištěna 2-denní bezplatná exkurze na Slovensko za naším partnerem projektu Partnerstvom sociálnej inklúzie subregiónu Šariš. Během exkurze účastníci navštíví organizace a zařízení poskytující sociální služby na východním Slovensku, kde získají nové informace   a zkušenosti.

MÍSTO KONÁNÍ

 

Hotel Na Jižní

Jižní čtvrtˇ III/11

750 02, Přerov

 

 

TERMÍN


 

září, říjen 2013 - detailní rozpis školení ZDE

 

ŠKOLENÍ ZAHRNUJE TATO TÉMATA:

 

1. zásady vedení a motivace zaměstnanců
2. time management
3. stress management
4. vedení a budování týmu
5. týmová spolupráce
6. metody kvality v sociálních službách
7. zvyšování kvality
8. standardy kvality sociálních služeb

ODBORNÉ VEDENÍ - LEKTOŘI

 

PhDr. Ing. Petr Krohe

Vystudoval stavební fakultu VUT v Brně. Po r. 1990 vystudoval teologickou fakultu UP Olomouc, postgraduální studium psychosociálních věd na UK Praha a na FFUK Praha získal titul PhDr. z oboru andragogika. V roce 1999 absolvoval odbornou stáž na Newbold College, Bracknell, Anglie. Absolvoval specializační studium logoterapie a muzikoterapie při UP Olomouc. Od r. 1998 se věnuje lektorské činnosti v oblasti dalšího profesního vzdělávání dospělých se zaměřením na komunikační dovednosti, time management a práce s energií, vedení a motivace pracovníků, firemní kultura, řešení konfliktů a vyjednávání, psychologické aspekty obchodních dovedností a další. Je držitelem certifikátů vysokoškolského učitele mediace, lektorských dovedností a muzikoterapie. Je autorem různých odborných publikací. Externě působí jako vysokoškolský učitel na katedře psychologie PF MU Brno.

Bc. Gabriela Fellingerová

Studovala na Caritas VOŠ sociální v Olomouci, Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, obor sociální politika a sociální práce. Nyní se věnuje andragogice, vzdělávání dospělých. Léta pracuje jako projektová manažerka, koordinuje a řídí projekty financované z Evropské unie. Je odborníkem v oblasti komunitního plánování sociálních služeb. Realizuje mezinárodní projekty v oblasti rozvoje sociálních služeb. Věnuje se také vzdělávání, podpoře a posílení nestátních neziskových organizací. Je dlouholetým externím lektorem na Vyšší odborné škole živnostenské a v řadě dalších kurzů.

Mgr. Miroslav Prchal, DiS

Studoval na Caritas VOŠ sociální v Olomouci, Univerzitě Palackého v Olomouci obor sociální politika a sociální práce a Univerzitě Karlově v Praze, Fakultě humanitních studií obor Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizací. V posledních letech působil jako vedoucí domovů pro osoby se zdravotním postižením v ČR i v zahraničí. Věnuje se poradenství v řízení kvality sociálních služeb, zvláště ochraně práv uživatelů sociálních služeb a efektivnímu řízení sociálních služeb.

 

 

 

 

Více informací o semináři poskytne koordinátorka projektu pí. Šatánková na tel. 777 793 716 nebo emailem na petra.satankova@cpkp.cz.

Mohlo by Vás zajímat

Databáze NNOInformační servisKalendář akcí
Duben 2021
 
PoÚtStČtSoNe
   123413
56789101114
1213141516171815
1920212223242516
2627282930  17